Atrakcje Turystyczne

Kościół w Rusinowie

Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Rusinowie to jedna z nielicznych architektonicznych atrakcji miejscowości. Kościół zbudowany został z czerwonej cegły na ciosowym, granitowym cokole, w centrum miejscowości, na niewielkim wzniesieniu. Na wyjątkową uwagę zasługują miejscowe organy. więcej »

76-107 Rusinowo 35A

Latarnia w Jarosławcu

Latarnia morska w Jarosławcu umiejscowiona jest w centrum miejscowości, nie ma więc problemu z jej odnalezieniem. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Z balkonu, który umieszczony jest na wysokości 33 metrów, rozciąga się widok na morze i dwa duże przybrzeżne jeziora. więcej »

Jarosławiec, ul. Szkolna 1

Jarosławiec

Na środkowym pobrzeżu naszego morza, na skarpowym jego brzegu, pośród lasów, niedaleko dwóch jezior Wicko a także Kopań leży letniskowa wieś Jarosławiec. więcej »

Cisowo

Przez wiele stuleci Cisowo było małą osadą rolniczą. Obecnie Cisowo to także miejscowość urlopowa, nastawiona przede wszystkim na agroturystykę. więcej »

Darłowo

Ale Darłowo to nie wyłącznie okazałe zabytki, ale też zdrowotny mikroklimat, 20 km szerokich plaż oraz niezanieczyszczone środowisko naturalne. więcej »

Darłówko

Korzystna lokalizacja obok morza, oddziaływający pro-zdrowotnie na skutek wysokiej wilgotności oraz zawartości jodu mikroklimat, piękno i zabytki Darłowa, moc atrakcji i przeróżna baza gastronomiczna i noclegowa Darłówka sprawiają, że od dawna przyjeżdżają w tę okolicę na odpoczynek tłumy urlopowiczów z kraju a także z zagranicy. więcej »

Historia Rusinowa

Dokładniejsze odtworzenie dziejów wsi w XIV wieku napotyka na wiele trudności, z czego najpoważniejsze stanowi brak bazy źródłowej dla tego okresu. więcej »