Darłówko - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać,

Darłówko

Darłówko – przymorska dzielnica pięknego, zabytkowego na dodatek pamiętającego średniowiecze miasta Darłowa – zlokalizowana jest tuż przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku. Korzystna lokalizacja obok morza, oddziaływający pro-zdrowotnie na skutek wysokiej wilgotności oraz zawartości jodu mikroklimat, piękno i zabytki Darłowa, moc atrakcji i przeróżna baza gastronomiczna i noclegowa Darłówka sprawiają, że od dawna przyjeżdżają w tę okolicę na odpoczynek tłumy urlopowiczów z kraju a także z zagranicy.

Na turystów oczekuje tutaj śliczna plaża – a rzeczywiście dwie, jako że plaża w Darłówku jest podzielona na wschodnią oraz zachodnią dzięki uchodzącej w tym miejscu w morze rzekę. Plaża wschodnia jest w niektórych miejscach odseparowana od fal Bałtyku większymi kamykami, ale rozmieszczano na niej pole do gry w siatkówkę jak również atrakcje dla dzieci: trampolinę, zjeżdżalnię itd. Plaża zachodnia w większym stopniu sprzyja plażowaniu – jest o wiele obszerniejsza i piaszczysta, nie ma też kamieni tak charakterystycznych dla plaży wschodniej. Na plaży zachodniej zdołamy wypożyczyć sprzęt wodny, albo skorzystać z propozycji morskich atrakcji.

Nieopodal plaży umiejscowione są liczne ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe a także inne budynki oferujące noclegi w Darłówku. Przeważnie są one lekko droższe od tych, które leżą dalej od brzegu morza, jakkolwiek nie jest to zasadą. Zapłata za nocleg jest zależna też od typu noclegu oraz komfortu apartamentu, domku czy pokoju.

Do najbardziej rozpoznawalnych ciekawostek Darłówka należą port oraz latarnia. Port ma trzy km długości i wybudowano go nad rzeką Wieprzą, tuż u jej ujściem do morza. Port, głównie rybacki, pełni ponadto funkcje przeładunkowe a także turystyczne – cumują tutaj liczne statki spacerowe. Jest też celem mnóstwa spacerów urlopowiczów. Nieopodal wejścia do portu znajduje się także aktywna latarnia morska – to z cegły budynek z wieżą o wysokości 22 metrów. Latarnię pobudowano w 19. w. a w dzisiejszych czasach jest ona udostępniana do zwiedzania od czerwca aż do września. Ciekawostką letniska jest bezsprzecznie most pobudowany na rzece Wieprzy, spinający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Jest to wyjątkowy w kraju most rozsuwany. Wielbicieli militariów a także pojazdów wojennych zaciekawi fakt, iż tutaj co roku, w ostatni tydzień czerwca urządzany jest Zlot Pojazdów Militarnych.

Przez wzgląd na pewne oddalenie od Bałtyku, noclegi w Darłowie - w płd. jego fragmencie i w centrum miasta - są w większości wypadków tańsze i stanowią idealną alternatywę dla letników planujących wczasy w ekonomicznej wersji.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0