Atrakcje w

(16)

Nadmorskie szlaki rowerowe W regione Rusinowa polecamy kilka szlaków rowerowych, które różnią się w zależności od stopnia trudności: 1. Hanzeatycka trasa nadmorska ... więcej »

Rusinowo ul. Letniskowa

Osoby lubiące aktywny wypoczynek zapraszamy na spacery z kijami Nordic Walking. W Rusinowie do plaży prowadzi ścieżka biegnąca przez piękny sosnowy las. Jest on ulubionym miejscem dla sp... więcej »

Historia Rusinowa - Założenie Wsi Dokładniejsze odtworzenie dziejów wsi w XIV wieku napotyka na wiele trudności, z czego najpoważniejsze stanowi brak bazy źródłowej dla tego okresu.... więcej »

Darłowo Darłowo to urocza miejscowość usytuowana w niewielkiej odległości od ujścia rzeki Wieprzy do morza, posiadające drogocenne, olśniewające zabytki architektury oraz bogatą historię. Ale Darł... więcej »

Darłówko Darłówko – przymorska dzielnica pięknego, zabytkowego na dodatek pamiętającego średniowiecze miasta Darłowa – zlokalizowana jest tuż przy ujściu rzeki Wieprzy do... więcej »

Cisowo Cisowo ma ciekawą lokalizację - w małej odległości od brzegu Morza Bałtyckiego (ok 2 kilometry), nieopodal jeziora Kopań i Darłowa, na niewielkim wzniesieniu. Przez wiele stuleci Cisowo był... więcej »

Kopań Kopań to mała wioska przymorska, położona w przybliżeniu trzy kilometry na wschód od Darłowa, na morenowym nasypie - od którego pochodzi słowiańska nazwa wioski oznaczająca pag... więcej »

Wicie Wicie - to w rzeczywistości nieduża wieś wypoczynkowa na naszym, środkowym wybrzeżu. Za danymi statystycznymi w miejscowości na stałe mieszka mniej niż 100 mieszkańców. Wicie poł... więcej »

Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Rusinowie Historia W odległości 14 km na wschód od Darłowa, zaledwie 1,5 km od brzegu morskiego, położona na ciągu wzgórz m... więcej »

76-107 Rusinowo 35A

Plaża w Rusinowie Rusinowo nie jest położone bezpośrednio nad brzegiem Morza Bałtyckiego - od miejscowości oddziela je pas (szeroki na ok 1 km) lasu. Z centrum wioski do plaży jest około 2 kilomet... więcej »

Wejście od ul. Letniskowej

Jarosławiec Na środkowym pobrzeżu naszego morza, na skarpowym jego brzegu, pośród lasów, niedaleko dwóch jezior Wicko a także Kopań leży letniskowa wieś Jarosławiec. W opasują... więcej »

W odległym o 3 km Jarosławcu znajduje się kompleks wewnętrznych i zewnętrznych basenów z podgrzewaną wodą. Na powierzchni ponad 1500 m2 znajdują się dwa baseny wewnętrzne (basen z rwąca... więcej »

Jarosławiec, ul. Uzdrowiskowa 15

Interesującym zabytkiem w Jarosławcu jest latarnia morska. Latarnia zbudowana została z czerwonej i glazurowanej cegły na planie koła, każdą kondygnację podkreśla ozdobny gzyms. Z balkonu... więcej »

Jarosławiec, ul. Szkolna 1

Jezierzany Jezierzany (mała wioska turystyczna) leżą niedaleko Jarosławca nad morzem. Co prawda Jezierzany są oddalone od brzegu morskiego o około 2 kilometry, ale posiadają dysponują dodatkowym a... więcej »

Okoliczne jeziora: Wicko, Kopań i Jezioro Bukowo Jezioro Wicko Rozległy zbiornik położony na Wybrzeżu Słowińskim w gminie Postomino, który ma 5,1 km długości, a je... więcej »

Rusinowo