Wicie

  • location_on Wicie, ul. undefined

Wicie

Wicie - to w rzeczywistości nieduża wieś wypoczynkowa na naszym, środkowym wybrzeżu. Za danymi statystycznymi w miejscowości na stałe mieszka mniej niż 100 mieszkańców. Wicie położone są na Geograficznym Środku Polskiego Wybrzeża. Dodatkowo na południu wsi leży jezioro przybrzeżne Kopań. Można tu wędkować, uprawiać sporty wodne - żeglarstwo, różne formy posiadające w nazwie surfing czy pływać kajakiem. Pobliże jeziora to też właściwe miejsce do spacerów oraz eskapad rowerowych. Dla turystów kochających aktywny wypoczynek, a zarazem ceniących sobie spokój i ciszę Wicie to idealne miejsce na wakacje bądź urlop. Obszar miejscowości Wicie i okolicy to fragment Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.

Brzeg morza w Wiciu jest w większości piaszczysty, czasami z drobnymi kamykami, co więcej jest on dosyć odludny. Od miejscowości oddziela ją pas wydm porośnięty typową wydmową roślinnością - lasem z hegemonią sosny, znajdziemy również sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.

Chociaż wioska jest niewielka i nie ma w tym miejscu dużo barów, sklepów, budek z hamburgerami i lodami oraz wielu morskich atrakcji, to nie brakuje ich w okolicznych: Jarosławcu (ok 6 km) i Darłówku, Darłowie (ok 10 km). Wicie noclegi to w zasadzie domki letniskowe, z infrastrukturą dla naszych milusińskich, lecz dla ceniących sobie luksus przybywa propozycji oferujących apartamenty w Wiciu.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0