Wicie

Wicie

Wicie - to w rzeczywistości nieduża wieś wypoczynkowa na naszym, środkowym wybrzeżu. Za danymi statystycznymi w miejscowości na stałe mieszka mniej niż 100 mieszkańców. Wicie położone są co zrozumiałe nad Bałtykiem, ale dodatkowo, na południu wsi leży jezioro przybrzeżne Kopań. Na jeziorze można wędkować, uprawiać sporty wodne - żeglarstwo, różne formy posiadające w nazwie surfing czy pływać kajakiem. Pobliże jeziora to też właściwe miejsce do spacerów oraz eskapad rowerowych. Więc, dla turystów kochających aktywny wypoczynek, a zarazem ceniących sobie spokój i ciszę, Wicie to idealne miejsce na wakacje bądź urlop. Obszar miejscowości Wicie i okolicy to fragment Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.

Brzeg morza w Wiciu jest w większości piaszczysty, czasami z drobnymi kamykami, co więcej jest on dosyć odludny. Od miejscowości oddziela ją pas wydm porośnięty typową wydmową roślinnością - lasem z hegemonią sosny, znajdziemy również sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.

Chociaż wioska jest niewielka i nie ma w tym miejscu dużo barów, sklepów, budek z hamburgerami i lodami oraz wielu morskich atrakcji, to nie brakuje ich w okolicznych: Jarosławcu (ok 6 km) i Darłówku, Darłowie (ok 10 km). Wicie noclegi to w zasadzie domki letniskowe, z infrastrukturą dla naszych milusińskich, lecz dla ceniących sobie luksus przybywa propozycji oferujących apartamenty w Wiciu.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00