Plaża w Rusinowie

  • location_on Wejście od ul. Letniskowej

Plaża w Rusinowie

Rusinowo nie jest położone bezpośrednio nad brzegiem Morza Bałtyckiego - od miejscowości oddziela je pas (szeroki na ok 1 km) lasu. Z centrum wioski do plaży jest około 2 kilometry, jednakże z okolic ulicy Letniskowej czy Wczasowej - do nadmorskiego brzegu jest już tylko 800 metrów.

Jeśli nie lubisz tłoku na plaży - plaża w Rusinowie z pewnością spodoba Ci się. Plaża jest szeroka (szersza aniżeli w ościennym Plaża w Jarosławcu), piaszczysta, bez kamieni. Jeżeli na plażę chcemy dostać się samochodem, można zaparkować go w pobliżu plaży, na placu po dawnym drogowym odcinku lotniskowym.

A jeśli uwielbiasz fotografować, koniecznie odwiedź Plaża w Wiciu. Malownicza sesja zdjęciowa gwarantowana! Warto wspomnieć też iż na wschód od Plaży nr 9 (około 850 m / 12 minut spacerem) znajduje się specjalnie wydzielona plaża na czworonogów. Jest to jedna z najładniejszych plaż przyjaznych zwierzętom. Wokół dużo zieleni i pięknych lasów, po których można spacerować lub jeździć na rowerze. Plaża jest duża, piaszczysta i charakteryzuje się łagodnym podejściem.

 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rusinowo.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0