Kopań - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać, jaka jest

Kopań

Kopań to mała wioska przymorska, położona w przybliżeniu trzy kilometry na wschód od Darłowa, na morenowym nasypie - od którego pochodzi słowiańska nazwa wioski oznaczająca pagórek. Z Kopania roztacza się piękny widok na morze oraz okolicę.

Kopań kiedyś był osadą typowo rolniczą, w dzisiejszych czasach dynamicznie rozwija się w nim turystyka – wznoszone są w tej miejscowości pensjonaty, domki letniskowe, domy wczasowe i inne obiekty letniskowe. Między nowymi obiektami noclegowymi można spotkać zajmujące przykłady budownictwa zagrodowego z XIX, a nawet XVIII w.

Miejscowość jest nieco oddalona od brzegu morskiego – w linii prostej do plaży morskiej jest mniej więcej półtora kilometra. Ale odległość tą można komfortowo przejść czy też przejechać na rowerze – spokój, cisza, śliczna, bogata przyroda a także świeże powietrze czynią sprawiają, że taka 20-to minutowa wędrówka jest wielką przyjemnością, szczególnie że zwieńczeniem jest wygodne, szerokie a także piaszczyste zejście na piękną plażę. Plaża w Kopaniu nie jest nazbyt szeroka, ale za to piaszczysta, czysta i niezatłoczona nawet w sezonie! Otaczające ją małe wydmy porastające świerkowym lasem, który napełnia miejscowe powietrze pięknym aromatem. Atrakcją letniska jest także inny obszar wodny – rozległe przymorskie jezioro Kopań.

Właściwością główną Kopania jest przeważająca tutaj cisza i spokój – w niczym nie przypomina on gwarnych kurortów nadmorskich. Entuzjaści wakacyjnych atrakcji zdołają za to spotkać je w ościennym Darłowie.

Ostatnia edycja - listopad 2023

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0